Wczytuję dane...

Wyciskarki do cytrusów

Nie ma to jak świeży sok z samego rana. Nie tylko dobrze smakuje, ale przy tym zawiera wiele cennych witamin, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Taka wyciskarka do cytrusów pozwala na wyciśnięcie cytryny czy pomarańczy do ostatniej kropki, dzięki czemu nic się nie marnuje.

Samo urządzenie nie zajmuje wiele miejsca, jest wygodne w użytkowaniu, a ceny zachęcają do kupna. Wybrane modele idealnie pasują do lokalu gastronomicznego. Dzięki temu można przygotować swoim klientom pyszne, świeże soki każdego dnia.

Jaka wyciskarka do cytrusów?

Pozostaje jednak pytanie, czy lepiej zdecydować się na ręczną czy na elektryczną wersję wyciskarki do cytrusów? Wiele zależy od preferencji danej osoby. Zawsze najlepiej stawiać na to, co będzie po prostu wygodniejsze. W domu świetnie sprawdzi się ręczna wyciskarka do cytrusów. Nie trzeba bowiem wyciskać wielu owoców naraz. W lokalach gastronomicznych za to o wiele większą popularnością cieszy się elektryczna wyciskarka. Pozwala na przygotowywanie wielu porcji soku.

Jak wybrać odpowiednią wyciskarkę to owoców?

Podczas wyboru należy kierować się kilkoma kwestiami, które pozwolą zakupić najlepszy model. Przede wszystkim na:

  • Moc – zależnie od mocy takie będzie tempo pracy urządzenia. Warto postawić na moc min. 60 W, jeśli urządzenie ma być często wykorzystywane

  • Tryb pracy – manualny (konieczne jest włączenie) lub automatyczny (włącza się po nałożeniu owocu).

  • Pojemnik na sok – czy wyciskarka posiada pojemnik czy konieczne będzie podstawianie każdorazowo naczynia.

  • Design – nie jest to najważniejsza kwestia, ale warto na nią zwrócić uwagę. O wiele lepiej korzysta się z urządzenia, które wygląda elegancko.

  • Cena – obecnie można znaleźć urządzenia z różnej półki cenowej, co pozwala bardziej dopasować je do swoich potrzeb.

Każdy przepada za świeżymi sokami o poranku. Nie każdemu jednak chce się je własnoręcznie przygotowywać. Dlatego warto posiadać wyciskarkę, która znacząco ułatwi pracę i pozwoli na dobry początek każdego dnia.
Wyciskarki sprawdzą się także w firmach przygotowujących bufety i cateringi na zamówienie.