Wczytuję dane...

Jak zorganizować dowóz jedzenia w restauracji?

Jak zorganizować dowóz jedzenia w restauracji?

Obsługa dowozu jedzenia z restauracji jest we współczesnych czasach koniecznością. Coraz więcej osób ceni sobie dostawę pod same drzwi. Aby uruchomić taką opcję, należy się odpowiednio przygotować, w tym także zainwestować w specjalne opakowania termoizolacyjne, bez których dowóz jedzenia w odpowiedniej temperaturze nie byłby możliwy.

Od czego zacząć dowóz jedzenia z restauracji?

Decydując się na dowóz jedzenia do klientów, trzeba ustalić przede wszystkim menu. Nie każde potrawy da się łatwo transportować. Kolejną kwestią jest obszar dostawy i jej godziny, a także minimalna wartość zamówienia. Istotne jest też określenie sposobów składania zamówień i ich dostawy. Firmy decydują się często na skorzystanie ze specjalnych aplikacji do zamawiania. Tradycyjnym i wciąż cenionym sposobem kontaktu z restauracją jest telefon kontaktowy. Należy też ustalić sposoby płatności, dobrze, jeśli będzie ich do wyboru wiele. Klienci chętnie płacą przelewem, BLIK-iem, jak i gotówką podczas odbioru zamówienia.

Sposoby dostarczania jedzenia

Transport jedzenia do klienta może odbywać się na kilka sposobów:

  • Samodzielne dostarczanie posiłków- wiąże się z wyznaczeniem osoby z personelu, która będzie odpowiedzialna za dowóz oraz z inwestycją w pojazd i specjalne opakowania termoizolacyjne, które ochronioną żywność przed zmianami temperatur,

  • Skorzystanie z firmy dostawczej- będzie ona odpowiedzialna za odbiory oraz dostarczanie posiłków, jak i za marketing,

  • Odbiór osobisty- klienci sami będą mogli odebrać swoje zamówienie.

O czym pamiętać przygotowują jedzenie do transportu?

Aby transport jedzenia do klienta odbywał się bez przeszkód, niezbędne jest zainwestowanie w profesjonalne pojemniki termoizolacyjne. Ich wybór zależy w dużej mierze od rodzaju menu. Temperatura posiłków jest równie ważna co smak. Takie opakowania odgrywają więc bardzo ważną rolę w działalności restauracji oferującej opcję dostawy do domu.

Co mamy do wyboru? W przypadku pizzerii przydają się zwłaszcza praktyczne i pojemne torby na pizze. Mieszczące kilka pudełek, w zależności od wymiarów pizzy. To produkty poręczne i zapinane na rzepy, które pomagają w utrzymaniu ciepła. Solidne torby na pizze sprawią, że klienci otrzymają ciepłą pizzę w nienaruszonym stanie.

Klienci nie będą zadowoleni z zimnego posiłku, a więc jeśli dostarczasz jakiekolwiek danie ciepłe, musisz zadbać o to, aby przez czas dostawy zachowało odpowiednią temperaturę. W przypadku dań obiadowych sprawdzą się cateringowe pojemniki termoizolacyjne, które mogą służyć do przechowywania ciepłej i zimnej żywności. Polecane są między innymi lekkie i odporne na temperaturę pojemniki marki HENDI. Co ważne, podczas przewożenia należy zawsze pamiętać o oddzielnym trzymaniu gorącego i zimnego jedzenia.

Firmom oferującym dowóz jedzenia polecane są też pudełka termiczne producenca CAMBRO, które charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne. Dobrą ochronę dla żywności stanowią też torby termiczne, które są w stanie pomieścić wiele opakowań styropianowych. Są przy tym wygodne w codziennym użytkowaniu i praktyczne. Podczas pakowania poszczególnych potraw, należy zadbać o to, aby nie doszło do ich rozlania czy zmiany ich konsystencji. Nie warto oszczędzać na odpowiednim zabezpieczeniu. Do torb i pudełek termoizolacyjnych należy wkładać odpowiednio zabezpieczone pojemniki z żywnością. Dobrze sprawdzają się zwłaszcza te styropianowe, ale w przypadku żywności płynnej (zupy, sosy), warto je dodatkowo owinąć folią.

Kluczem do sukcesu restauracji z dowozem jest bezpieczny i terminowy transport zamówień, dzięki czemu klienci będą mogli cieszyć się daniami o odpowiedniej temperaturze.