Wczytuję dane...

Zmywarki Uniwersalne i Podblatowe

Każdy przynajmniej przez pewien czas swojego życia musiał zmywać ręcznie. I każdy pewnie stwierdzi, że nie jest to czynność przyjemna. A przy tym zabiera wiele czasu, który można by wykorzystać na wiele ciekawszych rzeczy. Z tego powodu niejedna osoba decyduje się na zmywarki uniwersalne.

Coraz częściej stają się one dobrą alternatywą dla ręcznego zmywania. Jeden cykl wymaga bowiem 6-10 l wody, a przy ręcznym myciu jest to nawet ośmiokrotnie więcej. Dlatego zmywarka podblatowa jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz oszczędność.

Zmywarka w zabudowie czy wolnostojąca?

Jest to jeden z podstawowych podziałów zmywarek. Wybór zależy tutaj przede wszystkim od kwestii estetyki. Zmywarka w zabudowie prezentuje się o wiele lepiej z całą kuchnią i znika za frontem szafki. Poza tym takie oddzielenie od reszty pozwala na cichszą pracę.

Za to zmywarka wolnostojąca pozwala na łatwiejszy dostęp. Poza tym daje o wiele większy wybór, gdy chodzi o design i kolorystykę.

Zmywarki podblatowe – parametry urządzenia

Podczas zakupu, warto sprawdzić, jakie parametry posiada zmywarka podblatowa. W tym na:

  • Klasa energetyczna – powinna znajdować się w specyfikacji zmywarki. Dzięki temu można dowiedzieć się więcej o jej zużyciu energii podczas standardowego zmywania. Najmniejsze zużycie posiadają zmywarki uniwersalne o klasie A+, A++, A+++.

  • Zużycie wody – powinny zostać podane dwa parametry: na jeden cykl, na cały rok (na 280 cykli). Jeśli nie ma potrzeby zmywania wielu naczyń, mała zmywarka w zupełności wystarczy.

  • Zużycie prądu – podobnie określa się je na jeden cykl i na cały rok.

  • Klasa zmywania – określa, jak dobrze zmywarka pozbywa się zabrudzeń. Podaje się ją w skali A-G, gdzie A oznacza najwyższą klasę.

  • Klasa suszenia – określa, jak bardzo suche są naczynia po zakończeniu cyklu. Podaje się je w skali A-G, gdzie A oznacza, że będą całkowicie suche.

Wybranie odpowiedniej zmywarki wpłynie na jakość zmywania oraz funkcjonowania we własnej kuchni. Warto zadbać o te kwestie.
Zmywarka sprawdzi się zarówno w prywatnej przestrzeni użytkowej, jak i w profesjonalnych firmach i restauracjach jako podstawowe wyposażenie kuchni

Sortuj według:
Wyświetl po produktów