Wczytuję dane...

Noże do styropianu

Profesjonalne noże do styropianu to urządzenia, które w trakcie pracy wykorzystują energię elektryczną i przekształcają ją w energię cieplną. Dzięki temu odpowiednio rozgrzane ostrze może z łatwością przeciąć elementy wykonane ze styropianu i innych tworzyw sztucznych.

Nóż do styropianu — jak działa?

Oferujemy szeroki zakres noży do cięcia styropianu i wielu innych tworzyw sztucznych. Każdy z nich wyposażony jest w ostrze, które może rozgrzać się do temperatury nawet 580 stopni Celsjusza. Dzięki temu struktura styropianu ulega natychmiastowemu stopieniu. Nóż termiczny do cięcia styropianu pozwala ograniczyć ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się drobinek tworzywa. Co więcej, przycięta termicznie powierzchnia styropianu jest jednolita i pozbawiona jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Termiczne noże do styropianu sprawdzają się nie tylko w trakcie jego cięcia, ale również podczas wykrawania różnych precyzyjnych elementów i ich późniejszego wyżłabiania.

Jak używać noży do styropianu?

Technika użycia noży jest bardzo prosta. Maszyna do cięcia styropianu posiada specjalne ostrze, które po przyłożeniu do tworzywa "automatycznie" tnie jego strukturę. Większość dostępnych u nas urządzeń pracuje w trybie cyklicznym. Oznacza to, że rozgrzewają się one przez np. 15 sekund, po których upływie zasilanie jest automatycznie odcinane na około 45 sekund. Dzięki temu ostrze nie ulega przegrzaniu, do którego mogłoby np. dojść wewnątrz styropianowej bryły. Dzięki tej technologii wykluczone zostaje też ryzyko zapalenia się elementu wykonanego z tworzywa sztucznego.
Obok noży termicznych to podstawa w wyposażeniu profesjonalnego warsztatu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów