Wczytuję dane...

Trymery do roślin

Pracę w ogrodzie mogą być naprawdę bardzo przyjemne, jednak niektóre z nich wymagają sporo wysiłku. Jak ułatwić sobie zadanie i sprawić, że działania w ogrodzie będą przyjemniejsze i nie będą wymagały tyle wysiłku? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznych narzędzi maszyn ogrodniczych, między innymi trymerów.

Co warto wiedzieć o trymerach do roślin?

Trymery do roślin to niewielkie, za to bardzo praktyczne w zastosowaniu narzędzia, które służą nie tylko do przycinania liści i gałęzi, ale również do oddzielania liści od kwiatów. To jednak nie jest ich jedyne zastosowanie. Śmiało, można wykorzystywać je również przy sporządzaniu ziołowych mieszanek, czy wytwarzaniu olejków eterycznych. Wszystkie te czynności wykonywane przy pomocy trymera do roślin pozwalają na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.
Elektryczny trymer do roślin posiada specjalny mechanizm składający się z noży (wykonanych ze stali nierdzewnej) oraz sita. Noże obracają się w komorze, ocierając o siatkową pokrywę, co prowadzi do rozdrobnienia roślin na mniejsze kawałki. Ich szczątki spadają do dolnego pojemnika, natomiast na sicie pozostają kwiaty czy pąki gotowe do dalszej obróbki. Zastosowanie elementów wykonanych ze stali nierdzewnej w trymerach do roślin nie jest działaniem przypadkowym. Ten materiał jest nie tylko gwarancją trwałości urządzenia, ale również nie wchodzi on w żadne interakcje z roślinami.

Trymery do roślin — podstawowe rodzaje

Trymery do roślin można podzielić na dwie podstawowe grupy — urządzenia elektryczne i sterowane ręcznie. Tak naprawdę zarówno budowa, jak i zasada działania w obu przypadkach jest do siebie dość podobna, a największa różnica pomiędzy nimi polega na sposobie napędu trymera do działania oraz na jego wielkości.
Trymery ręczne są znacznie mniejsze od tych elektrycznych, co jest ich dużą zaletą, ponieważ łatwiej je przenosić. Urządzenia napędzane są przez specjalną korbkę, która jest umieszczona w górnej części pokrywy. Takie trymery można stosować wszędzie, ponieważ nie wymagają zasilania elektrycznego.
Elektryczny trymer do roślin napędzany jest silnikiem, co sprawia, że działanie urządzenia jest mocniejsze i wydajniejsze. Takie trymery mogą być proste w swojej konstrukcji, częściowo sterowane przez operatora lub całkowicie zautomatyzowane.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów